Pagājušajā piektdienā audzināšanas stundas laikā gaidījām ciemiņus no Skultes I kategorijas nodaļas Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes. Zinājām, ka tā būs nopietna tikšanās, jo robežsargi ikdienā veic ļoti svarīgu un valstiski atbildīgu, un reizē bīstamu darbu. 

Lielā zāle bija pārpildīta un prezentācijai par robežsargu ikdienu skolēni sekoja uzmanīgi. Liels bija pārsteigums par tiem starpgadījumiem par nelegālajiem ieceļotājiem automašīnu korpusos, kā arī par akcīzes precēm cigaretēm, kuras ir aizliegts ievest tās slēpjot un nemaksājot valstij nodokļus. Tad vēl bija iespējams uzlaikot bruņuvesti un izpētīt citu robežsargu ekipējumu.

Vislielāko sajūsmu un reizē emocionālo pārdzīvojumu izraisīja kinologs ar dienesta suni. Tā milzīgā uzticība ar kādu suns un tā saimnieks sadarbojās izpildot jebkuru komandu darboties vai vai gaidīt pēc paveiktā uzdevuma. No malas izskatījās vienkārši, bet 9 gadus dzīvojot un strādājot kopā tas izskaidro visu, kā cilvēks- kinologs var novērtēt savu darbu kopā ar savu paklausīgo audzēkni- dienesta suni. Suņa uzticības pilnais skatiens ir neaizmirstams. 

Tas nozīmē, ka varam būt droši šodien, bet robežsarga darbs un profesija gaida labi fiziski sagatavotus un ar labu veselību radošus jauniešus. 

Varbūt kādam no jums, jaunieši, ir interese uzsākt mācības, lai kļūtu par robežsargu!

Vizma Miķelsone
Karjeras atbalsta konsultante
Saulkrastu vidusskolā

FOTOGALERIJA