Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 24.maijā 4.a un 4.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Mana karjera aviācijas un gaisa kravu pārvadājumu nozarē” un apmeklēja Lidostu Rīga. Skolēni tika iepazīstināti ar “darba pasauli”, ar dažādām profesijām aviācijā, avio kravās, transporsistēmu inženierijā, loģistikas nozarē, aviācija mehanikā, pilotēšanā, lidmašīnu testēšanā un gaisa kuģu tehniskā ekspluatācijā. Nodarbības laikā skolēnus iepazistināja ar šo speciālistu darba dienu, instrumentiem, darba pienākumiem un darba specifiku. Tika diskutēts un pētīts par nākotnes profesiju tendencēm un daudzveidīgām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes profesionāļiem aviācijas un gaisa kravu pārvadājumu nozarē.

Mūsu gids izstāstīja par lidostā esošajām profesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami teju visu profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem. Svarīgi, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme. Bija interesanti tuvāk uzzināt par stjuarta un pilota profesiju. 


Lidostā vēl uzzinājām, kā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, un arī paši gājām cauri rentgena iekārtai, tika pārbaudītas mūsu līdzi paņemtās mantas. Svarīgi precīzi nosvērt bagāžu, lai zinātu, kā to pareizi izvietot lidmašīnā, un lai zinātu, cik degvielas pildīt lidmašīnā.
Ekskursijās beigās ar lidostas autobusu braucām apkārt lidlaukam, un gids izstāstīja par darbībām lidlaukā.

Ekskursija mums bija ļoti noderīga: ieguvām ieskatu tajā, kas un kā notiek lidostā, kas ir izvietots lidostas teritorijā. Mēs guvām priekšstatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi, drošību. Uzzinājām, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”. 

Profesiju izvēle bieži vien bērniem un jauniešiem sagādā problēmas, jo pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem padarboties. Skolēniem tika dota vienreizēja iespēja darboties arī praktiski un iejusties modelētāju kurpēs.

Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt:

  • Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras 29.kab., tel: 29139229.

Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 28.maijā 3.a un 3.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Mana karjera lauksaimniecības un pārtikas produktu pārstrādes nozarē” un apmeklēja uzņēmuma SIA “Giline for life” konfelādes ražotni. Skolēni tika iepazīstināti ar “darba pasauli”, ar dažādām profesijām - darznieki, konservatori, administratīva joma, pārtikas tehnoloģi, fasētāji, uztura speciālisti, degustātori. Nodarbības laikā skolēnus iepazistināja ar šo speciālistu darba dienu, instrumentiem, darba pienākumiem un darba specifiku. Tika diskutēts un pētīts par nākotnes profesiju tendencēm un daudzveidīgām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes profesionāļiem aviācijas un gaisa kravu pārvadājumu nozarē.

Uzņēmēja savā pieredzes stāstā atklāja, ar kādām grūtībām bija jāsaskaras, uzsākot un attīstot savu ģimenes biznesu,- pašiem jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes. Sarunas bija lietderīgas-bērni ieguva ierosmi izteikties, domāt par to, kāpēc skolā jāapgūst tik dažādi mācību priekšmeti.                   

Lai gūtu reālu priekšstatu par šo saldumu ražošanu, skolēni pārbaudīja savas spējas, un paši veidoja un fasēja savas konfelādes.

Pasākums bija ļoti pārdomāts un atbilda bērnu vecumposmam. Ļoti izzinoša un interesanta ekskursija par ģimenes uzņēmuma darbību un tajā iesaistītajām profesijām.

Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt:

  • Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras 29.kab., tel: 29139229.

Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 24.aprīlī 1.a un 1.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Mana karjera poligrāfijas tehnoloģiju jomā” un apmeklēja Līgatnes amatu māju Līgatnē. Skolēni tika iepazīstināti ar “darba pasauli”, ar dažādām profesijām poligrāfijā, izdevējdarbībā, grāmatu iesiešanā, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā, bibliotēku un arhīvu darbībā un reklāmas un multimedeju dizinā. Nodarbības laikā skolēnus iepazistināja ar šo speciālistu darba dienu, instrumentiem, darba pienākumiem un darba specifiku. Tika diskutēts un pētīts par nākotnes profesiju tendencēm un daudzveidīgām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes profesionāļiem poligrāfijas tehnoloģiju jomā.

Un 25.aprīlī 2.a un 2.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Mana karjera kokapstrādes tehnoloģiju jomā” un apmeklēja Līgatnes amatu māju Līgatnē. Skolēni tika iepazīstināti ar “darba pasauli”, ar dažādām profesijām kokapstrādē, koka izstrādājumu izgatavošanā un koksnes materiālu dizainā un tehnoloģijā. Nodarbības laikā skolēnus iepazistināja ar šo speciālistu darba dienu, instrumentiem, darba pienākumiem un darba specifiku. Tika diskutēts un pētīts par nākotnes profesiju tendencēm un daudzveidīgām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes profesionāļiem kokapstrādes tehnoloģiju jomā.

Profesiju izvēle bieži vien bērniem un jauniešiem sagādā problēmas, jo pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem padarboties. Skolēniem tika dota vienreizēja iespēja darboties arī praktiski un iejusties modelētāju kurpēs.

Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt: Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras, 29.kab., tel: 29139229.

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId04350c8201

Karjeras attīstības atbalsta pasākums Aizej tur, nezin kur – karjeras iespējas pēc skolas

Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 9. aprīlī Saulkrastu vidusskolā sadarbībā ar personīgas izaugsmes treneri Daci Briedi-Zālīti un biedrību “Jauniešu akadēmija Pacelt pasauli” notika karjeras lēmuma pieņemšanās pasākums “Aizej tur, nezin kur – karjeras iespējas pēc skolas” 8. - 12. klašu skolēniem.

Karjeras lēmuma pieņemšanās nodarbība tika rīkota ar mērķi skolēniem skaidrāk apzināties savus talantus un iegūt atbildes uz jautājumiem par piemērotākiem profesijas virzieniem katram.

Jaunieši varēja:

  1. izzināt par sevi - ko katrs pats par sevi domā un kas var atšķirties no tā, kā apkārtējie redz no malas;
  2. izzināt sev piemērotākus profesijas virzienus;
  3. izzināt par to, kā mācības skolā saistās ar profesionāļa karjeru nākotnē;
  4. izvirzīt savus karjeras mērķus.

Skolēni ieguva daudz atziņu, pārdomas un ieteikumus

Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt:

  • Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras

29.kab., tel: 29139229

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeIdc0cf79b630

Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2019. gada 1. martā Saulkrastu vidusskolas 9. - 12. klašu skolēni apmeklēja starptautisko izglītības izstādi “Skola 2019”.

Izstāde deva iespēju iegūt visaptverošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Izglītojamie varēja iepazīties ar mācību iestāžu piedāvātajām izglītības programmām, uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, stipendijām, studiju apmaiņas un prakses iespējam, ka arī ar ārpus studiju aktivitātēm.  Bija iespēja noskaidrot par tālākās izglītības iespējām, ko piedāvā mācību centri, e - studiju vide, tālmācība un valodu centri. 

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId9d0c9676f4

ĒNU DIENA 2019

Ēnu diena ir ikgadēja kajeras izglītības akcija, kurā piedalās gan skolas, gan arī augstskolas vecuma jaunieši, lai pilnveidotu savu redzējumu par sev interesējošo darba jomu.

Skolēniem tiek piedāvāta vienreizēja iespēja uz vienu darba dienu kļūt par kāda darbinieka “ēnu”.

Šogad 13.februārī bija nozīmēts par visu ēnotāju dienu. Šo iespēju izmantoja ļoti daudzi skolēni visa Latvijā, arī mūsu 8.-12.klašu 55 skolēni no Saulkrastu vidusskolas.

 

Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 07.novembrī 5.a un 5.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Mana karjera inženierzinātņu un mākslas jomā” un apmeklēja “Mazā Brīnumzeme” centru Siguldā. Skolēni tika iepazīstināti ar “darba pasauli”, ar dažādām profesijām inženierzinātņu, mākslas jomā, kā arī starpnozaru radošuma šodienas un nākotnes iespējām.

Profesiju izvēle bieži vien bērniem un jauniešiem sagādā problēmas, jo pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem padarboties. Skolēniem tika dota vienreizēja iespēja darboties arī praktiski un iejusties modelētāju kurpēs.

Ar 2018.gada 1. septembrī Saulkrastu vidusskola atjaunojusi dalību projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs”

Valsts izglītības attīstības aģentūra, pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr.359 „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi”, īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

 

Projekta īstenošanas termiņš: 2017.gada 20. marts – 2020. gada 31. decembris.

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;

celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;

motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

 
Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt:

  • Skolā pie pedagoga-karjeras konsultanta Marinas Skļaras 29.kab., tel: 29139229

Karjeras izvēles atbalsta pasākums š.g. 30. augustā 6.- 9. klases skolēniem Saulkrastu vidusskolā - Iepazīsim inženiera un programmētāja profesijas robottehnikas nodarbībā “Robottehnikas darbnīcā”

Darbs grupās. Pieteikšanās pie klašu audzinātājām līdz 28. augustam, lai katrā grupā būtu 8 skolēni nodrošināti ar visiem darba materiāliem.

Saulkrastu vidusskolas skolotāji un skolēni piedalās Eiropas Sociālā Fonda projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Projekta darbības laiks 2017.gada 1.janvāris līdz 2020.gada 31.decembrim.  

ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” , lai nodrošinātu kvalitatīvus karjeras atbalsta pasākumus skolēniem, ieskaitot karjeras informāciju, karjeras izglītību un karjeras konsultācijas. Noslēgts ir sadarbības līgums starp Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvaldi un Valsts izglītības attīstības aģentūru, lai koordinētu šī ESF projekta izmēģinājumskolās Latvijas novados un republikas pilsētās, un Saulkrastu vidusskola ir viena no tām.  

Šo darbu vada pedagogs karjeras konsultants, kas projekta ietvaros saņēmis papildizglītību karjeras atbalsta pasākumu īstenošanas jautājumos. Saulkrastu vidusskolā karjeras atbalsta konsultante ir pedagogs Vizma Miķelsone un ir noslēgts darba līgums 2017.gada 20. martā. Ir uzsākts un rit aktīvs darbs projekta realizēšanā. Pirmais darbības posms ir līdz š.g. 31. augustam. Darbs turpināsies arī jaunajā mācību gadā. 

Saulkrastu vidusskolas direktore Velta Kalnakārkle. 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros š. g. maijā skolēniem tika piedāvāta izglītojoša ekskursija uz Rīgas Motormuzeju. Tas ir Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais seno spēkratu muzejs. Pasākuma laikā skolēni gida vadībā devās izglītojošā, interaktīvā ceļojumā motoru pasaulē un darbojās tehniski radošā darbnīcā „Vēja ģenerators”. Skolēni uzzināja, kāpēc gumijas bumbiņas atlec un kā citroni var ražot elektrību.

Muzejdienas pasākums bija interesants un saistošs.

FOTOGALERIJA

13.maijā 5.klases devās izzinošā ekskursijā uz Ainažiem. Apmeklējot Ainažu Jūrskolas muzeju un Ugunsdzēsības muzeju, skolēni guva priekšstatu par jūrnieka, kapteiņa, ugunsdzēsēja un glābēja profesijām:
    • kādas rakstura un personības īpašības ir nozīmīgas konkrēto profesiju pārstāvjiem,
    • kādi ir šo profesiju pārstāvju darba pienākumi, ieguvumi un izaicinājumi,
    • ar kādiem tehniskiem līdzekļiem un mehānismiem darbojas minēto profesiju pārstāvji,
    • kur mūsdienās var apgūt šīs profesijas, kādas karjeras iespējas tās piedāvā.

Ekskursijas laikā pavisam nejauši izdevās sastapt un iztaujāt arī vides speciālistu – ornitologu, kurš veica krauķu populācijas apsekošanu un jauno putnēnu gredzenošanu. 5.klases skolēni kļuva arī par aculieciniekiem dabas parādībai – jūras atplūdumam, kas šopavasar vērojams starp Ainažiem un Kuivižiem, atsedzot plašu pludmali, akmeņus un neparastu randu pļavu ainavu.

FOTOGALERIJA