Ar 2018.gada 1. septembrī Saulkrastu vidusskola atjaunojusi dalību projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs”

Valsts izglītības attīstības aģentūra, pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr.359 „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi”, īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Projekta īstenošanas termiņš: 2017.gada 20. marts – 2021. gada 31. maijs.

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

• nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;

• celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;

• motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

Karjeras konsultante Marina Skļara

Darba laiks: atbilstoši skolēnu pieprasījumam, 29.kab

Individuālām konsultācijām iespējams pieteikties pa tālr.29139229 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Attālināto mācību laikā no 13.03. līdz  29.05.2020. skolēniem tika piedāvātas karjeras aktivitātes, izmantojot virtuālus resursus:

  1. Skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties biedrības „Pacelts pasauli” bezmaksas vebinārā „Kur iet mācīties tālāk”, kur tika apskatītās tipiskākās jauniešu kļūdas, domājot par turpmāku nākotnes izvēli. Video materiāla ieraksts pieejams te: https://youtu.be/BposwATLPUk;

  2. Lielāka uzmanība bija pievērsta skolas esošiem un topošiem absolventiem. Skolēniem e klases pastā, kā arī whatsapp 11.-12.klašu čatā tika aktualizēta  informācija par atvērto durvju dienām Banku augstskolā, Rīgas Stradiņa Universitātē, Rīgas tehniskā Universitātē.

  3. 9to klašu skolēniem sociālo zinību stundu laikā tika piedāvāta iespēja piedalīties vebinārā „Mērķu izvirzīšana un to sasniegšana”, ko vadīja Uldis Pavuls

  4. Par to, vai skolēniem ir izpratne, ka sasniegt savas idejas, kas vēlāk pārtop karjeras plānošanā, liecināja 8to klašu skolēnu iesūtīti ideju pieteikumi. Karjeras konsultants individuāli sazinājās ar katru komandu, lai pārrunāt nākotnes iespējas šīs idejas realizēt un kādas prasmes ir nepieciešamās pašiem skolēniem, lai šīs idejas realizētu.

  5. 1.-4. klašu skolēniem klases audzināšanas  stundās tika piedāvātas informatīvas nodarbības “Zinātnes profesijas”, skolēni vietnē www.tavaklase.lv varēja iepazīties ar zinātnes profesiju pārstāvjiem, viņu darba specifiku.

  6. 5.-6. klašu skolēni klases audzināšanas stundā piedalījās projekta “Profesiju izpēte” izstrādē. Skolēni izvēlējās sev interesējošu profesiju no karjeras konsultanta piedāvāta profesiju saraksta, izpētīja un analizēja profesijas specifiku, profesijas apgūšanas iespējas un to, vai ir piemēroti šīs profesijas apguvei.

Nepārtraukti karjeras izglītību izdevās nodrošināt ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Attālinātā mācīšanās nebija šķērslis tam, lai patstāvīgi to darītu. Vasaras laikā varētu būt noderīgi: https://www.tavaklase.lv/programma/stunda-tavai-karjerai-1-stunda-9419/

Par cilvēku tipiem un atbilstošām profesijām:

  1. Par talantu radīt un domāt dziļi: https://youtu.be/5w0UONNX0Zs

  2. Par talantu izdarīt prasīto: https://youtu.be/zEEkatBG9OU

  3. Par spēju aizraut un iedvesmot: https://youtu.be/Ddpab7bn1ps

  4. Par enerģiju virzīt: https://youtu.be/xouCOIVIhy8

11.03.2020
Šodien pie abām 7tām klasēm ciemojās IT uzņēmuma Accenture Latvia pārstāvis Jānis Knēts.
7to klašu jaunieši iepazina dizaina domāšanas principus, domāja par dzimumu līdztiesību, jo IT jomas uzņēmumos Latvijā un pasaulē vairāk tiek nodarbināti vīrieši nekā sievietes. Iemesli tam ir dažādi, bet tehnoloģiju uzņēmumi arvien vairāk domā par veidiem, kā palielināt dzimuma vienlīdzību savos uzņēmumos.

Nodarbību laikā skolēni meklēja veidus kā iedrošināt un ieinteresēt meitenes iesaistīties eksaktajās zinātnēs, kas ļava paskatīties uz sabiedrībā notiekošiem procesiem no cita skatu punkta.

Rezultātā savu redzējumu un ideju noprezentējot pārējiem klasesbiedriem!

Jānis, savukārt, padalījās par savu pieredzi karjeras izvēlē un prezentēja par karjeras attīstību un izaugsmes iespējām gan puišiem, gan meitenēm

Paldies skolotājai un karjeras konsultantei Marinai Skļarai par šo nodarbību un uzmanības pievēršanu jautājumiem par sievietēm - profesionālēm it ka vīriešu profesijās!

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeIdb84078a147

06.03.2020
Šodien LR Tiesībsarga Birojs pārstāves viesojās mūsu skolā pie 12tiem ar mērķi izrunāt un izpētīt strīdīgus jautājumus un situācijas darba tiesību jautājumos.
Nodarbības laikā jaunieši aktīvi izspēlēja tiesas procesu, kur iejūtās tiesniešu, prokuroru un advokātu ādā, izmēģinot praktiski šo profesiju uzvedību, īpašības un domu gajienu, jo spēle paredzēja argumentētu domas izklāstīšanu “par” vai “pret” atbilstoši dotajai pretrunīgajai problēmai vai situācijai! Šoreiz mums bija par naida runu, Eiropas Savienības robežām, diskrimināciju un attieksmi pret valsts pienākumu uzņemt bēgļus un darba tiesībām, saistītām ar vietēja iedzīvotāja vai bēgļa uzņēmšanu darbā!

Papildus tiesas procesā izspēle padziļina tēmas izpratni un paplašina zināšanas par to, kas jādara tiesas procesa laikā.

Parīs nedēļas pirms tam šiem jauniešiem arī bija nodarbība no LR Tiesībsarga biroja pārstāves par veidiem, kā izprast lasītus likumus un līgumus no juridiskās puses, kam pievērst uzmanību un kur meklēt atbildes!

Kopsummā varēja redzēt cik šāda veidā nodarbības ir svarīgas, interesantas un noderīgas jauniešiem, jo tas skar viņiem aktuālās tēmas un ļoti sasaistās ar realitāti! Vēl jo vairāk ja jurisprudence kādu interesē!

Jo pat ne starbrīdis, ne zvans no stundas nestimulēja atrauties no darba, izpētes, sadarbības un argumentu veidošanās!

Paldies mūsu jauniešiem par ideju izspēlēt tiesas procesu stundā par kādu no ES aktualitātēm un uzņemties palīdzēt to realizēt - Kristeram Auseklim, Uldim Puzulim, Simonai Voldiņai, Marekam Balodim, Patrīcijai Grīnbergai, Artim Puķītem un Sigurdam Turkovam

Paldies par šīs idejas atbalstīšanu un šo pieredzi - mūsu skolotājai, karjeras konsultantei un projektu vadītājai Marinai Skļarai

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeIdfec4781fcc

29.02.2020
Mūsu skolas 8tie piedalījās vēl viena skolu debašu turnīrā, šoreiz Ventspils 4. vidusskolā.
Mums ir divas uzvaras no trīm par sekojošām interesantām tēmām:
1) vajag aizliegt kosmetoloģiskās operācijas;
2) vīriešiem arī pēc bērna piedzimšanas pienākas dekrēta atvaļinājums;
3) Latvijas izglītības sistēmā jāpāriet uz angļu valodu augstākajā izglītībā.
Ir tik forši vērot un redzēt cik jaunieši pa šo debašu laiku izauguši, palikuši pārliecinātāk, mācās ar katru reizi vairāk argumentēt un kritiski pieet jebkurai sadzirdētai tēmai! Arī meklēt informāciju kas ir ļoti būtiski!

Paldies skolotājai Ivonnai Ungurei par šo aktivitāti un debašu kluba aktivitātēm šobrīd!
Paldies karjeras konsultantei Marinai Skļarai par debašu kultūras iedzīvināšanu un attīstību, sadarbības veidošānu ar citām skolām un organizācijām, lai debates pie mums notiek un aug plašumā.

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId07f4cf32d1

21.02.2020
Šajā mācību gadā Saulkrastu vidusskolā ļoti veiksmīgi tiek realizēts Aizsardzības ministrija Valsts aizsardzības mācības projekts, kur 10.klases skolēniem ir iespēja apgūt ierindas mācību, topogrāfiju, bet arī diskutēt par tēmām - politiski aktīvs pilsonis, politiskais patriotisms, mācīties publiski uzstāties un daudzas citas lietas. Jaunsargu vienības instruktors Gunārs Strazdiņš ar jauniešiem turpinās strādāt arī nākamgad.

21. februārī skolā viesojās un tikās ar 8. klases skolniekiem mūsu bijušais skolnieks un jaunsargs, tagad NBS militārajā dienestā esošais Peteris Maksimovs. Savukārt, 10.un 12. klašu skolēni tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības seržantu ar mērķi iepazistināt par karjeras iespējām NBS un Aizsardzības industrijās, vienībās.

Valsts aizsardzība ir svarīga valsts pastāvēšanas daļa, tāpēc militārais dienests un militārā karjera ir viens no veidiem kā apliecināt savu lojalitāti valstij.

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId47a33e5d4d

15.02.2020
Mūsu skolas 8to klašu jaunieši devās uz Līvāniem Debašu Līderu skolas 2019/2020 ietvaros!

Sestdien18 debatētāju komandas tikās Līvānu 1.vidusskolā, lai debatētu par praktiskām un arī abstraktākām debašu tēmām, piemēram " Valdība finansē tikai māksliniekus no mazāk pārstāvētām grupām (afroamerikaņus u.c.)" vai "jāizliedz zooloģiskie darzi" un "pasaule bez meliem".
Mūsu komanda, kura sastāva ir 8.kl. skolēni: Anete Jaunozola, Una Līce, Patricija Miltina un Tomass Galvāns iegūva divas uzvaras un vienu zaudējumu. Kā arī ieguva ļoti daudz atziņu, mācības tieši komunikācijā no pretinieku komandām.
Paldies skolotājai Ivonnai Ungurei par kopā būšanu ar jauniešiem, iedvesmu un treniņiem pirms un pēc debatēm.
Nākamais debašu turnīrs, kur piedalīsimies 29.febuārī ir Ventspils Mini: World Schools Debate Tournament 2019/2020
Sekojiet mūsu debašu jaunumiem!

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId6ea6bbb17e

13.02.2020 Ēnu diena 2020

Mūsu skolas 9.-12.klašu jaunieši, kopā 40 skolēni, piedalījās Ēnu dienā, ko riko un organizē Junior Achievement Latvia un izvēlējās ēnot dažādas profesijas tādās nozarēs, kā automehanika, elektronika, medīcina, vides zinātne, ķīmija un farmācija, programmēšana, personāla vadība un grāmatvedība, tulkošana, skaistumkopšana, viesmīlība un tūrisms, sports, pedagoģija, mūzika, finanses un investīcijas, kā arī inženierija.
Kas tikai liecina par to, kā STEM joma ar katru gadu interesē jaunāku paaudzi vairāk un vairāk.
Īpašs paldies Artai Birumai no SIA Domenikss, Igoram Djačenko un Natalijai Isakovai no SDI Media Latvia, Lienei Dubavai un Laimai Viškintei no Nasdaq Riga, Danai Sarapu un citiem pārstavjiem no Rīgas Tehniskas universitātes, Ritai Voldinai no Saulkrastu Slimnicas, Gita Memmenai no Saulkrastu novada Tūrisma centra, Simonai Rozītei no Saulkrastu vidusskolas, Latvijas Nacionālā operai un baletam, BAFF - Baltic-American Freedom Foundation, Rigas Biznesa Skolai, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijai, Vidzemes Augstskolai un daudziem citiem pārstāvjiem, kuri uzņēma mūsu skolas 40 ēnas.
Paldies karjeras konsultantei Marinai Skļarai par jauniešu iedvesmošanu, virzību un nepadošanas situācijās, kad nevar izvēlēties profesiju ēnošanai.
Mums visiem kopā izdevas un par to liecina jauniešu atsūtītas bildes un atsauksmes.

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId60da3cc927

10.02.2020
Pie mums skolā sociālo zinību stundu laikā pie 9to klašu skolēniem viesojās pārstaves no uzņēmuma Circle K Latvija, lai kopā ar skolēniem izpētīt jautājumu: "Kā nokļūt līdz sapņu darbam?".

Procesa ietvaros jaunieši pārdomāja nākotnes darba iespējas.
Izzināja darba tirgus attīstības īpatnības un prasības.
Skolēni pētīja soļus, kas jāsper, lai varētu darīt savu sapņu darbu.
Un veidoja izpratni, kādēļ mūsdienās ir jāmācās mūža garumā.

Paldies mūsu skolas karjeras konsultantei Marinai Skļarai par uzņēmuma aicināšanu un uzņēmuma pārstāvēm Santai un Lienei par kopā būšanu, dalīšanos ar pieredzi un jauniešu iedrošināšanu karjeras jautājumos!

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId373bce4a34

Mūsu skolas debatētāji Tomass Galvāns un Una Līce kopā ar skolotāju Ivonnu Unguri piedalās starptautiskajās skolu debatēs, Tallinā, pārstāvot komandu “Rīga/ United/ Saulkrasti”, kurā apvienojās jaunieši no Rīgas, Rēzeknes un Saulkrastiem!
Šodienas debašu tēmas:
1) Trampa politika attiecībā pret Ķīnu (“PRET”);
2) Dabas aizsardzības politika balstās uz iedzīvotāju grupu iniciatīvu, nevis valdības lēmumiem (“PAR”).
Jaunieši debatēja ar degsmi, izcēlās ar emocionālām runām un ētisko pieeju argumentācijā! Dažās dienas raundu noslēdzot ar uzvarām, dažās dienas nepietika mazliet, lai uzvarēt.
Toties pēc katra raunda pretinieku komandas apsveica viens otru un draudzīgi pavadīja laiku starbrīžos starp debatēm!
Viennozīmīgi Sauklrastu jaunieši VAR!!!

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId2b0d572ee8

18.01.2020 Skolu debašu mini turnīrs Rēzeknē
Mēs šodien vācam ražu!
Lai augtu un maksimāli iegūtu pieredzi šodien debatējām starp pieredzējušām debašu komandām! Turējāmies godam!
2 uzvaras!!!
1 zaudējums debašu turnīra labākai komandai! 😉
Daudz pārdomu un ideju!
Un.... 2 labākie debatētāji starp pieredzejošiem debatētājiem! APLAUSI Patrīcijai Miltiņai un Tomasam Galvānam
Paldies 8kl. jauniešiem Anetei Jaunozolai, Unai Līcei, Patrīcijai Miltiņai, Tomasam Galvānam un Anetei Zaļai par aizrautību un degsmi debatēt ar vidusskolas 11.-12.kl. jauniešiem, smelties pieredzi un iet uz priekšu! Par pārliecību un par to, ka pateicoties jums pie mums debates notiks un attīstīsies!

Milzīgs paldies karjeras konsultantei Marinai Skļarai un skolotājai Ivonnai Ungurei par ticību mūsu skolēniem, iespēju atrašanu, būšanu klāt un šādu prasmju kā sadarbība, kritiskā domāšana un publiska runa attīstīšanu!

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId2045b64d28

17.01.2020
Jau rītdien mūsu skolas 8to klašu komanda dosies debatēt uz Rēzeknes debašu mini turnīru “Rezekne Mini: World Schools Debate Tournament”
Visu nedēļu mūsu jaunieši jebkura brīva brīdī gatāvojās un trenējās šīm turnīram, lai jūsties brīvāk, spēt sameklēt faktus un veidot argumentus. Viņi pārskatīja Pasaules skolas debašu formāta struktūru, Tomass Galvāns un Una Līce padalijās ar savu debašu pieredzi no Latvijas debašu asociācijas QUO tu domā? organizētas debašu līderu skolas nodarbībām un debatēm - knifus, kas jārunā un jāievēro un katrs izmeģināja uz savas adas visas debašu pozīcijas, kura katram varētu būt efektīvāka un komfortablākā.
Un tad pašas debates - Tēma "Vai atjaunot nāvessodu Latvijā"
Kā viņiem iet un kādi plāni saistībā ar debatēšanu, debašu klubu, turnīriem ir mūsu skolā?
Sekojam debašu jaunumiem mūsu mājas lapas sadaļā “Karjera”

View the embedded image gallery online at:
http://saulkrastuvsk.lv/index.php/lv/karjera#sigFreeId0ef6272452