Aizvadītais aprīlis Saulkrastu vidusskolas dzīvē bija tikpat krāsains kā raibās Lieldienu olas. Visa mēneša garumā skolēni varēja sevi parādīt, pierādīt vai pieņemt izaicinājumu kādā no mēneša aktualitātēm – eksaktajās zinātnēs, skatuves mākslā un pašizteiksmē, dejās un sportā.

Mācību jomā aprīlī  priekšplānā izvirzījās eksaktās zinātnes, īpaši matemātika. Labākie 4.klašu matemātiķi tika noskaidroti skolas matemātikas olimpiādē, bet 5.aprīlī Saulkrastu vidusskolā notika matemātikas konkursa – olimpiādes „Tik vai ... Cik?” 4.kārta, kurā kopā ar Carnikavas un Zvejniekciema labākajiem matemātiķiem piedalījās 8 mūsu skolas 4.klašu rēķinātāji. Aprīlī kļuva zināmi arī Starptautiskā matemātikas konkursa „Ķengurs - 2017” rezultāti. 7 Saulkrastu vidusskolas skolēni iekļuva valsts 100 labāko matemātiķu sarakstā savā klašu grupā: Una Undīne Ungure (4.kl.) – 8.vieta, Annija Ance Grabčika (4.kl.) – 27.vieta, Klāvs Vanags (4.kl.) – 59.vieta, Tomass Blekte (2.kl.) – 89.vieta, Arta Una Centere (3.kl.) – 97.vieta, Kristians Duka (6.kl.) – 97.vieta un Anete Luīze Zaļā (5.kl.) – 99.vieta valstī. Savukārt 6.aprīlī Saulkrastu vidusskolas 1.- 5.klašu komanda veiksmīgi startēja „Atjautības dienas” olimpiādē, ko Zinātnes dienas ietvaros organizēja Exupéry Starptautiskā skola. Skolēni pārbaudīja savas zināšanas par ūdens ciklu dabā, barības ķēdēm, bioloģiskiem procesiem, kā arī veica dažādus eksperimentus:  būvēja radio, veidoja savu magnētu, gatavoja dažādus šķīdumus, izmantojot petroleju, sīrupus, destilētu ūdeni u.c. Ikvienā bērnā bija vērojama zinātkāre un darboties prieks, jo katrs varēja apliecināt savas spējas kļūt par zinātniekiem.

 Dažādas aktivitātes mēneša garumā tika piedāvātas arī mākslas jomas interesentiem. Vecāko klašu skolēniem bija iespēja izgaršot izrādi “Svina garša” Nacionālajā teātrī, bet aktīvākie “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2016”  dalībnieki 29.aprīlī noskatījās izrādi “Toma Sojera piedzīvojumi” Dailes teātrī. Atraktīvākie teātra un improvizācijas mākslas aktīvisti 5.aprīlī skolotājas I. Ābolas vadībā piedalījās teātra sporta draudzības spēlē Zvejniekciema vidusskolā. Dienu vēlāk I.Ābolas un D.Bernauas vadītā teātra pulciņa dalībnieki piedalījās Pierīgas skolu teātru saietā Vangažos, rādot fragmentu no A.Upīša stāsta “Sūnu ciema zēni”. Lieldienu pasākumos teātra pulciņa dalībnieki iepriecināja sākumskolas skolēnus ar izrādi “ Aina ar brālīti meklē cālīti”. Iespēja izmēģināt un pilnveidot spējas kulinārijas un video mākslā tika dota 6.klasei, kura piedalījās RIMI organizētajā konkursā “Gardēžu klase”. Mūsējie bija to 30 klašu vidū no 269, kas saņēma RIMI dāvināto produktu grozu un pagatavoja garšīgu un veselīgu ēdienu, izveidojot filmiņu par  maltītes gatavošanas procesu. Tiem skolēniem, kuri priekšroku dod laika pavadīšanai interesantas grāmatas sabiedrībā, aprīlī bija iespēja “Pielaikot grāmatu” un pieņemt “Grāmatu izaicinājumu”, izvēloties grāmatu lasīšanai pēc 1.teikuma. Daudzi 5.klases skolēni to pieņēma un nebija vīlušies savā izvēlē.

Aprīlī bija jūtams enerģijas lādiņš dejojošo skolēnu rindās, jo 7. aprīlī Saulkrastu  sporta centrā notika tautisko deju kolektīvu sadraudzības koncerts "Ak, pavasar!", kurā piedalījās Saulkrastu, Liepupes vidusskolu un Rīgas Domes Kultūras pārvaldes kultūras un mākslas centra "Ritums" bērnu deju kopas "Kamolītis" dejotāji.  28.aprīlī sīvu konkurenci Pierīgas skolu deju kolektīvu skatē izturēja Saulkrastu vidusskolas tautisko deju dejotāji, iegūstot augstāko un 1.pakāpi. 

Interesanti bija arī aprīlī notikušie sporta pasākumi, jo tie rosināja ne tikai muskuļu, bet arī prāta darbību. 5.aprīlī debitēja jaunizveidotā Saulkrastu vidusskolas volejbola komanda treneres S.Rozītes vadībā. Savās pirmajās sacensībās tā ieguva 2.vietu. 8.aprīlī uz Salaspili devās 6 dambretes pulciņa dalībnieki, kur 16 komandu konkurencē ieguva 6. vietu. 27.aprīlī uz Valmieru devās 5.b un 9.klase, lai piedalītos ZZ čempionāta pusfinālā. Lai arī uzvaras lauri netika plūkti, komandas pārliecinājās, ka spēks ir komandas saliedētībā, kā arī prāta un spēka vienotībā.

Lai Saulkrastu vidusskolas skolēni, tuvojoties vasarai, neaizmirstu par prāta un muskuļu treniņiem, atgādinām, ka 29.maijā ir iespēja kārtot CSDD eksāmenu velosipēdistu tiesību iegūšanai. Lai drošs brauciens pretī vasarai!

Astrīda Dinēviča, Ivonna Ungure