Aprīļa mēnesis - grāmatu izaicinājuma zīmē! 

Šis mēnesis iesāksies un arī noslēgsies ar datumiem, kam būtiska loma grāmatu tapšanā un dzīves ciklā:  

♦ 2.aprīlis – Starptautiskā bērnu grāmatu diena - jau kopš 1967.gada vairākās pasaules valstīs 2.aprīlī (Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā) tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Šajā dienā īpaši tiek rosināta interese par grāmatām un veicināta vēlēšanās lasīt,
♦ 23.aprīlis -  Pasaules grāmatu un autortiesību diena - tiek atzīmēta kopš 1995. gada, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē. Katalonijā aizsāktā Grāmatu un autortiesību diena tiek atzīmēta 23.aprīlī, kas ir Viljama Šekspīra (1564. – 1616.) dzimšanas diena un Migela de Servantesa (1547. – 1616.) nāves diena. Starptautisku nozīmi šim datumam UNESCO piešķīra 1996. gadā, kā mērķi izvirzot sabiedrības, īpaši jauniešu, pievēršanu literatūrai, grāmatu lasīšanai un izglītošanu autortiesību jautājumos.

 

Aprīlī pieņem izaicinājumu – “Pielaiko grāmatu”!

Mūsdienīgā veidā popularizējot grāmatu, “pielaiko to”, uztaisi bildi un sūti bibliotekārei Ivonnai Ungurei e-klasē vai savai literatūras skolotājai! Līdz 23.aprīlim apkoposim iesūtītās bildes un ievietosim apskatei un novērtēšanai skolas mājaslapā. Pārsteiguma balvas saņems tie autori, kuru bildes būs visvairāk skatītas!


Vizuālais materiāls no http://www.boredpanda.com/people-match-books-librairie-mollat/

Lai izdodas „pielaikošana” un sanāk labi kadri!
Bibliotekāre