Tas, ka šogad lasīt ir STILĪGI, liecina vairāki notikumi, ko piedzīvosim jau janvārī:
• 2 televīzijas raidījumi par un ap literatūru,
• jaunas e-grāmatu bibliotēkas parādīšanās.

12.janvārī televīzijā pirmo reizi bija redzams raidījums “Grāmatu kods”, ko vada rakstnieks Arno Jundze. Šis raidījums varētu būt noderīgs 9. un 12.klašu absolventiem, kuriem maijā būs jākārto eksāmens vēsturē, un tas ir OBLIGĀTS! Kāpēc noderīgs? – jo tajā tika runāts par vēstures grāmatām, kuras ir interesantas un galvenais – plānas, ar daudz bildēm, īsi pastāsta par visu. Ja vēl nesaprotat vai neinteresējaties par vēsturi, tad varbūt ir vērts pašķirstīt kādu no šīm grāmatām pirms eksāmeniem.
24.janvārī pirmizrādi piedzīvoja raidījums par lasīšanu un ceļošanu “Literatūre”. Tajā Gustavs Terzens un Marta Selecka ceļo kopā ar mūsdienu rakstniekiem pa vietām, kur dzīvojuši vai ko aprakstījuši pagātnes rakstnieki. Pirmais raidījums bija veltīts baltai un melnai grāmatai – J.Jaunsudrabiņa “Baltai grāmatai” un J.Joņeva “Jelgava 94”. Pārsteidzoši, ka tās vietas, lietas un cilvēki, kas aprakstīti grāmatās, ir REĀLI. Tā kā raidījumu veido komanda, kas jau sevi pierādījusi raidījumos “TE”, “Adreses”, “Aslēgas” un citos, tad varētu būt INTERESANTI.
Kopš 7.janvāra Latvijas lasošajiem iedzīvotājiem kļuva pieejams inovatīvs pakalpojums - jauna un bezmaksas e-grāmatu bibliotēka “3td e-GRĀMATU bibliotēka”. Ja 114 jaunākās latviešu rakstnieku grāmatas gribas lasīt ŠEIT un TAGAD, tad tāda iespēja ir. Sīkāki noteikumi un instrukcijas, kā tikt pie labumiem un tos baudīt atrodami www.zvaigzne.lv un www.3td.lv.
Jauki, ka 2019.gads piedāvā tādas izvēles! Izvēlies, ko skatīties, un skaties, ko izvēlējies!