Mūsdienu izglītības sistēma paredz iespējas skolēniem mācīties ne tikai skolas solā, bet arī ārpus tā. Brīžos, kas skolotāji spēj motivēt savus skolēnus un skolēniem interesē kaut kas vairāk par mobilajiem telefoniem, visi var piedalīties dažādos pasākumos un konkursos, ko organizē skola un citas iestādes.

Saulkrastu vidusskolas 6. klase izmantoja iespēju piedalīties RIMI organizētajā konkursā “Gardēžu klase” 5.-9.klasēm par veselīgiem ēšanas paradumiem. Konkursam pieteicās 269 klases, bet pusfinālā tika tikai 30 klases. Starp šīm klasēm bija arī 6-tie. Pusfinālā katrai klasei bija jāpagatavo pilnvērtīga maltīte no RIMI  piedāvātajiem pārtikas produktiem 50 eiro vērtībā. Uzfilmēto video vērtēja žūrija. Diemžēl tālāk netikām, bet skolēni par to nelej gaužas asaras, jo izbaudīja katru mirkli, ko kopā pavadīja skolas virtuvē  gatavojot veselīgus un interesantus ēdienus.  Neskatoties uz to, ka mājās ēdienu patstāvīgi negatavo un maltītē bija gan spināti, sparģeļi un kabači, gan skolēnu vidū nepopulārs ēdiens - grūbas, pašu pagatavotais  ēdiens tika slavēts. Skolēni paši bija pārsteigti par to, ka veselīgs ēdiens var būt arī garšīgs!

Ar to 6. klases dalība konkursā nebeidzas. Visi 6. klases skolēni aicina savus draugus, vecākus, paziņas, skolasbiedrus un skolotājus, noskatīties maltītes gatavošanas procesu filmiņā, kas tiks nodota Facebook lietotāju vērtējumam “Rimi Bērniem” Facebook lapā:
https://www.facebook.com/pg/RimiBerniem/videos/

6. klases skolēniem ir iespēja iegūt skatītāju balvu, ja laika posmā  līdz 12.maijam iegūs visvairāk Facebook lietotāju “like” un “share”. 

P.S. Maltītē gatavoto ēdienu receptes nav noslēpums. Ja kādam interesē recepšu nianses, tad jāgriežas pie 6. klases skolēniem un klases audzinātājas Oksanas Vanagas.