Arī šogad Latvijas ļaudis tiek aicināti 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus, lai atzīmētu  Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Saulkrastu vidusskolā šodien, 3. maijā, audzināšanas stundas laikā, valdīja svētku noskaņa. Katrā klasē tika klāts balts galdauts un runāts par to dienu, kad Latvija atguva savu neatkarību, rakstīti novēlējumi Latvijai, skatītas un pārrunātas dokumentālās filmas,  lielāka nozīme bija savstarpējām sarunām  un galdā tika celta maize, medus un citi cienasti. 

Baltais galdauts bija kā simbols, kas apvieno. Baltajai krāsai jau mūsu senču tradīcijās ir īpaša simboliska nozīme. Balts – tas ir garīgi tīrs un tikumīgs, sakārtots un harmonisks.Balti klāts galds latviešiem allaž ir bijis godu un svētku galds.

Katram mums ir savas 4. maija svinēšanas tradīcijas  un baltu galdautu savā skolā klāsim katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu,  izjūtot lepnumu  par savu valsti. Lai skaistas svētku svinēšanas tradīcijas katrā ģimenē!

 FOTOGALERIJA