Noslēdzies šī gada Kultūras kanona konkurss, kas tika veltīts" Skolas somas" projektam. Mūsu skolas 12.klases skolēni - Elīza Ozola, Tomass Sergejevs, Gita Priede- nokļuva līdz šī konkursa finālam, kas risinājās 25.janvārī LNB un saņēma Kultūras akadēmijas un VISC diplomu . Skolēni piedalījās arī radošajās darbnīcās "Zirgu pastā", veidoja savu pasākuma scenāriju, aprēķināja tā izmaksas. Jaunieši savu pasākumu veltīja Vidzemes lībiesu kultūrai. Paldies jauniešiem par gada garumā ieguldīto darbu un sirdsdegsmi!
Ieskats Kultūras kanona finālā: https://www.youtube.com/
Foto un video no Kultūras kanona arhīviem
Saulkrastu vidusskolas jaunieši aktīvi iesaistījās ES projektā GARŠĪGIE LIKUMI, pētot pārtiku trīs jomās: alergēni, ģenētiski modificēta pārtika un jaunā pārtika.Par veiksmīgu darbu 25. janvārī skolēni piedalījās VISLATVIJAS projekta noslēguma pasākumā Rīgas valsts 3. ģimnāzijā. Aizraujoši, jo pasākumu vadīja kulinārijas šova “La Dolce Vita” vadītājs Roberto Meloni. Jauniešus pārsteidza itāļa latviešu valodas prasmes un atraktivitāte, iesaistot dalībniekus pasākuma aktivitātēs.
Kas ir matoņi? Vai zivis arī ir cilvēki? Kas notiek ar “lecīgām” pelēm? Kā uzbūvēt un nenosalt “ledus mājā”?- uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildēja biologs, dabas pētnieks un zivju sabiedrisko attiecību speciālists Māris Olte, tiekoties ar 6.un 9.klašu skolēniem 23.janvārī Saulkrastu novada bibliotēkā.
Tas, ka šogad lasīt ir STILĪGI, liecina vairāki notikumi, ko piedzīvosim jau janvārī:
• 2 televīzijas raidījumi par un ap literatūru,
• jaunas e-grāmatu bibliotēkas parādīšanās.
Vai izstādes jāmācās apmeklēt un skatīties?
Vai to vispār vajag un kur tas noderēs?
Ko var ieraudzīt un uzzināt izstādēs?
Jāāāāā! To visu var un vajag mācīties jau janvārī, jo gada pirmajā mēnesī Saulkrastu novada bibliotēkā apskatāma interaktīva izstāde “Rīgas pantomīma ... tie ’60-tie”. Lai izstādē spētu ieraudzīt interesanto un nozīmīgo, ir izveidots buklets, kurā dotas norādes, uzdoti āķīgi jautājumi un izaicinājumi.
Šīs izstādes apmeklējums var noderēt visu vecumu skolēniem, jo jau februārī gaidāmi pasākumi, kuros teātra meistarība varētu lieti noderēt :)
17.janvārī 1.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar rakstnieci Māru Cielēnu projekta “Lasītava krustojumā” ietvaros.. Nejauši sanāca, ka rakstniece novadīja brīnišķīgu stundu bibliotēkā, kur pastāstīja un nodemonstrēja:
– kas ir grāmata,
– kādi ir grāmatas elementi – autors, nosaukums, saturs,
– kas ilustrē grāmatas un kā top ilustrācijas,
– kā un par ko rakstnieki raksta grāmatas,
– kur viņi smeļas iedvesmu un cik daudz piefantazē :)
Rakstniece arī uzklausīja mazo lasītāju idejas, par ko viņiem būtu interesanti lasīt – vienradžiem, kapteinēm un pirātēm. Gaidīsim viņas jaunās grāmatas un cerēsim, ka mūsu idejas būs bijušas iedvesmojošas!
2019.gadā skolas LASĪTAVĀ brīvos brīžos ir iespēja palasīt preses izdevumus gan latviešu, gan angļu valodā par daudzveidīgām tēmām:
♦ pusaudžu un jauniešu dzīvesstils,
♦ ietu un parādību izzināšana,
♦ interesantas personības,
♦ vēsture un dzīves aktualitātes,
♦ dzīvnieku pasaule.
Ziemassvētku koncertā "Silta sirds" piedalījās skolas deju kolektīva "Saulīte" grupas, lielās un mazās skolas dziedātāji in runātāji.
19.decembrī Saulkrastu vidusskolas 5.-12.klašu skolēniem bija iespēja iepazīt cita veida teātri - zinātnisko teātri “Laboratorium”. Pie mums viesojās pavisam jauns, bet traks profesors, kas sasaldēja elpu, ļāva paturēt rokā sauso ledo, aicināja piedalīties stindzinošos, ugunīgos, elektrizējošos un sprāgstošos eksperimentos ar gaisu, ūdeni un elektrību. Zinātne ir mums apkārt!
10.decembrī tika dots starts slidošanas sacensībām “Ledus gladiatori”, kas notiek Valmieras olimpiskajā centrā. Tas nozīmē, ka 3 nodarbībās skolēni apgūst slidošanas prasmes, bet 4.reizē sacenšas par Ledus gladiatoru titulu.
Priecājamies, ka 6.a un 7.klašu skolēni bija pirmie, kas kāpa uz ledus un atklāja šo slidošanas sezonu Valmierā un ka viņiem bija arī sekotāji 5.klasēs. Turēsim īkšķus par savējiem! Novēlam slidošanai labvēlīgu laiku!
Kaut varētu Adventa laikā tik daudz gaismas dvēselē sēt,
Lai mīļumā spētu viens pret otru, mēs šai pasaulē uzziedēt.
Svētdien, 1. decembrī, sākās Adventa laiks. Tajā klusi un priecīgi gaidām Ziemassvētku atnākšanu.
Pirmdienas rītā arī mūsu skolā tiek iededzināta tradicionālā Adventes vainaga 1. svece.
Advents ir laiks, kad nedaudz pieklustam, atmodinām sirdi labajām domām, darbiem un noskaņojamies Ziemassvētku brīnumam.
Saulkrastu vidusskolas 3. klašu komanda: Henrijs Klētnieks, Līga Grava, Terēza Alise Damberga, Helmuts Baltiņš pašā pirmajā novembra dienā piedalījās alternatīvajā olimpiādē “Erudīts 2018” Zvejniekciema vidusskolā, kurā izzinošus un asprātīgus uzdevumus veica astoņas Pierīgas novadu skolu 3.klašu komandas.
Šogad olimpiādes tēma bija “Latvijai 100”, tādēļ skolu komandas atbildēja uz dažādiem jautājumiem par Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi, ekonomiku, mākslām, kā arī veica praktiskus uzdevumus. Priecēja, ka trešklasnieki demonstrēja labas zināšanas par savu tēvzemi.
Olimpiādes noslēgumā ieguvēji bija visi skolēni, jo prieku sagādāja ne tikai saņemtie diplomi, balvas un komandas foto, kas pasākumā laikā tika ievietots bilžu rāmītī, bet arī uzzinātais un pieredzētais, kopā darbojoties. Gandarījums par skolēnu sasniegumiem bija arī pedagogiem.
13.novembrī Mālpils sporta kompleksā notika Pierīgas novada sporta sacensības ''Tautas bumbā'' meitenēm. Kopā piedalījās 14 Pierīgas novadu komandas (Babīte, Ādaži, Mārupe, Ropaži, Carnikava u.c). Saulkrastu meiteņu komanda sacensības iesāka ļoti pārliecinoši, uzvarot visas spēles savā apakšgrupā. Tālāk notika cīņa par 1.-6.vietu, kur pārliecinoši apspēlējot Carnikavas, Zaķumuižas pamatskolas un Ādažu vidusskolu meitenes izcīnīja 3.vietu. Jāpiebilst, ka Saulkrastu komanda bija vienīgā komanda, kura apspēlēja Ādažu vidusskolu šajā turnīrā!
Latvijas valsts svētku nedēļā, Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā, Saulkrastu vidusskolas 6.a klase iepazīstas ar klasesbiedres Agneses Sviklānes un viņas mammas dzimtas stāstu un heraldiku. Pošivi ir to to 47 Latvijas dzimtu skaitā, kam ir savs ģerbonis. Skolēni varēja iepazīt veidu, kā to godināt un saglabāt mūsu tautas un arī katras dzimtas kultūras mantojumu. Liels paldies Agneses mammai un Agnesei par šo stundu. Iespējams, tā rosinās kādam nākotnē pievērsties arī savas dzimtas izpētei
Koncertā piedalījās:
Saulkrastu vidusskolas 5.-12. klašu ansamblis
Saulkrastu vidusskolas skatuves runas pulciņš
Saulkrastu vidusskolas tautisko deju kolektīvs “Saulīte”
Liepupes tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Liepupīte”
Mazsalacas pilsētas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Skaņais kalns”
Skolā viesojas folkloras kopa "Trejasmens"; Andrejs Planders, Emīls Zonne, Viesturs Āboltiņš un mūsu skolas absolvents Eduards Plankājs , lai ieskandinātu patriotu nedēļu Saulkrastu vidusskolā. Mūsu skolas skolēni un jaunsargi atzīmē Lāčplēša dienu.